Maandag vraagt Team8600 op de gemeenteraad om te onderzoeken hoe dienstverlening toegankelijker kan worden gemaakt voor inwoners die zich niet zelfstandig naar het stadhuis kunnen verplaatsen.  Een terechte bekommernis. Diksmuide Voorop pleitte hiervoor al in het verkiezingsprogramma van 2024: dienstverlening dichter bij de mensen brengen, onder meer door documenten lokaal te kunnen afhalen.Maar vooral: in de beleidsverklaring van de huidige meerderheid van oktober 2025 staat op pagina 28 al:  “We onderzoeken (…) de uitrol van een mobiel loket dienst Burgerzaken voor minder mobiele mensen.”  En daar stopt het niet. De burgemeester liet ondertussen zelf weten dat het mobiele loket er al is en dat de dienstverlening daarmee aan huis komt bij wie minder mobiel is.
En toch vraagt Team8600 maandag om te onderzoeken hoe net die dienstverlening kan worden aangeboden.  We wezen er eerder al op dat deze meerderheid steeds meer de indruk wekt naast elkaar in plaats van met elkaar te besturen. Dit dossier maakt die vraag alleen maar pertinenter.  Een meerderheid bestuurt bovendien niet alleen via de gemeenteraad. Er is ook het schepencollege, er is een gezamenlijk meerjarenplan en er zijn coalitiepartners die geacht worden samen beleid te voeren.  Als de burgemeester publiek aankondigt dat het mobiele loket er al is, terwijl een coalitiepartner vervolgens via de gemeenteraad vraagt om die dienstverlening te onderzoeken, dan lijkt er minstens iets mis te lopen met het overleg of de informatiedoorstroming binnen deze meerderheid.
Is dit nog een gebrek aan overleg, een gebrek aan dossierkennis, of besturen de coalitiepartners gewoon naast elkaar?  Een stad bestuur je samen. Je overlegt, bereidt dossiers voor en weet van elkaar waarmee je bezig bent. Anders dreigt bestuur stilstand te worden.  Maandag luisteren we met Diksmuide Voorop mee vanaf de publieksbanken. Benieuwd welk antwoord er komt.

Günther Claes
Diksmuide Voorop
Voor Diksmuide en voor u