Peter Bossu, niet alleen bekend in Diksmuide als voormalig schepen en SP.-a-politicius, maar vooral als milieuactivist, heeft na een sabbatperiode een nieuw boek uit. Hij is immers al (mede)auteur van diverse boeken die vaak milieu en natuur in de Westhoek als onderwerp hebben. In zijn jongste boek “Waar er nog ruimte voor is” maakt hij niet alleen een tussenstand op maar neemt hij ook de verdediging voor het natuurbehoud van de Westhoek op. En dat doet hij in de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van oktober met 23 sleutels die de natuursituatie in deze regio kunnen verbeteren.
De voorbije maanden waren volgens Peter Bossu woelig voor het natuurbehoud. Voor de landbouwers was natuurbehoud immers een grote bedreiging, hierdoor kregen ze immers lage prijzen voor hun producten.
Maar volgens de auteur is dit onzin, de ware schuldigen, de echte oorzaken zitten elders. Zo was de actie “Stop de waanzin” een goed georkestreerde campagne van de Boerenbond die dreigde de controle over het landbouwbeleid te verliezen. En toch blijven volgens de auteur politici van diverse strekkingen de voor hem waanzindoctrine van de Boerenbond volgen.
Maar intussen worden volgens Peter Bossu de aanwezige signalen genegeerd : de afnames van biodiversiteit, de klimaatverandering, de strijd om meer of soms juist tegen teveel water maar ook dichter bij huis de dramatische afname van gewone vogelsoorten als de huismus of de kleine haaiensoorten die in de Noordzee in de plaats komen van de kabeljauw.
In zijn jongste boek maakt Peter Bossu een tussenstand op : hoe het verkeerd liep, hoe signalen genegeerd werden en vooral wat er nog kan gedaan worden om het tij te keren. En dat illustreert hij met enkele items en gebieden die de komende tien jaar het verschil kunnen maken voor de streek. Want voor hem is er in een streek als de Westhoek nog ruimte voor groen en natuur, voor een verbinding tussen landbouw en natuur en om zaken te realiseren waar veel andere plekken in Vlaanderen te krap voor zijn.
En hij stopt deze in 23 sleutels voor verandering waarvan hij hoopt dat ze een plaatsje kunnen krijgen in de politieke programma’s die partijen opmaken met zicht op de gemeenteraadsverkiezingen en die voor Peter Bossu voor natuur en milieu ambitieuzer mogen zijn.
Het boek is te koop voor 19 euro door overschrijving op rekening BE36 0630 7262 8581 van Peter Bossu met vermelding ‘boek Ruimte’. “Waar er nog ruimte voor is” is een uitgave van uitgeverij De Bok. (DLD)