De 21-jarige Florien Valcke, studente communicatiewetenschappen uit Beerst, moet leven met mucovisidose, een chronische ziekte die het slijm in haar lichaam taai maakt. Hierdoor heeft ze een onzekere toekomst. Maar omdat deze onzichtbare ziekte helaas niet werd verkozen als thema voor ‘De Warmste Week’ zetten haar vriendinnen nu een eigen actie op waarvan de opbrengst integraal naar de Muco-vereniging gaat. Ze verkopen ‘adembenemende’ T-shirts als perfect kerstcadeau. Deze zijn niet alleen te koop op de kerstmarkt in Beerst op zaterdag 6 december, ze hebben ook een eigen webshop waar deze kunnen besteld worden.
Florien Valcke moet net als 1.397 andere patiënten leven met mucovisidose. Al van jongs af heeft ze hiermee moeten leren leven. Dagelijks moet ze zowat 20 pillen nemen. Daarnaast is er ook nog de wekelijkse kinesitherapie. Maar niettegenstaande haar toekomst op vandaag onzeker is, wordt er elke dag keihard gewerkt aan nieuwe medicatie die mensen zoals zij hoop geeft op een gezondere toekomst.
Haar vriendinnen betreuren alvast dat, niettegenstaande het thema van ‘De Warmste Week’ dit jaar onzichtbare ziektes is, deze chronische longziekte geen centraal thema is. Ze vinden nochtans dat mucovisidose meer aandacht verdient. En ook de nationale loterij vindt dat en steunde onlangs nog de mucoweek. In het kader daarvan mocht Florien op 15 november nog haar verhaal vertellen in een televisiefragment op VRT1.
En Florien en haar vriendinnen willen nog meer hun steentje bijdragen. Ze willen mucovisidose meer in de spotlights zetten. En dat doen ze met de actie waarbij ze unieke ‘adembenemende’ T-shirts verkopen in deze winterperiode.
De T-shirts kregen een woordspeling met het woord ‘adembenemend’ omdat de ziekte ook letterlijk de adem wegneemt. Daarnaast werd er ook gewerkt met verschillende bijvoeglijke naamwoorden, in verschillende kleuren. Er zijn 5 verschillende quotes en 5 verschillende kleuren. En tenslotte is er ook nog een bijkomende tekst op de mouwen geplaatst.
Deze T-shirts zijn volgens de vriendengroep niet alleen een origineel kerstcadeau voor vrienden en familie, ze zijn ook een mooie manier om een goed doel te steunen. Te koop op de Beerstse kerstmarkt op 6 december of via de eigen website Lung Story Short. (DLD)



