Sinds kort kan het stadspersoneel voor zijn korte verplaatsingen gebruik maken van een tweedehandse hybride auto . Vooral de stadswachten zullen de Suzuki Swift voortaan gebruiken om naar de verschillende dorpen te gaan;  Zo wil men ook daar hun aanwezigheid verhogen.  Het overige stadspersoneel kan ook gebruik maken van deze Suzuki Swift om naar opleidingen of vergaderingen te gaan.  Volgens Hendrik Mostrey, teamleider van de stadsgarage, is deze zogenaamde milde hybride milieuvriendelijk.  Men kon ze op hand tikken bij de Heernisse-buren van garage Hosten-Durnez in de Diamanstraat.

Deze hybride wagen rijdt op benzine en elektriciteit en heeft bijgevolg een lage uitstoot.  Ze heeft zo’n 56.000 kilometer op de teller staan.  Diksmuide betaalde er 14.850 euro voor.  Deze Suzuki Swift vervangt de zeventien jaar oude Volkswagen Polo die met 221.000 gereden kilometers zijn diensten heeft bewezen voor de Diksmuidse gemeenschap.  (DLD)

Foto stad Diksmuide :  van links naar rechts burgemeester Lies Laridon, Hendrik Mostrey (teamleider Garage en Metaal) en Katrien Craeye van garage Hosten-Durnez