Diksmuidelingen kunnen op zondagnamiddag 16 maart op safari gaan. Ze gaan daarbij niet op zoek naar leeuwen, tijgers of giraffen, wel naar … regenwormen. De regionale landschappen doopten immers 2025 om tot het jaar van de regenworm. En daarom organiseert het Regionaal Landschap Westhoek op zondag 16 maart tussen 14 uur en 16 uur een regenwormsafari in het park van de Graanwijk. Daarbij gaat men zoek naar deze diertjes, bekijkt men deze van heel dichtbij en wordt er een heus wormenhotel gebouwd. Aansluitend wordt er nagepraat bij een kop warme koffie of chocomelk en een stukje taart.
Wie wil deelnemen aan deze safaritocht en kennis wil maken met dit heel nuttig en belangrijk dier voor de bodem, moet wel uitgerust zijn met een paar stevige schoenen of laarzen en een propere glazen bokaal. Starten doet men aan de toegang naast Tarwestraat 25.
En omdat er maximaal 30 deelnemers kunnen toegelaten worden, is er ook een verplichte inschrijving. Hiervoor klik hier. De deelname is wel gratis. Meer info : 057/23.08.50 of info@rlwesthoek.be
Aansluitend is er voor wie met de buren wil bijpraten maar niet op safari wil, ook de heropening van het parkje van de Graanwijk. Na de vergroening die doorging tijdens de voorbije maand december is het immers tijd voor de feestelijke opening. Daarbij kan ook de biodiverse twister gespeeld woeden en men kan klinken op de eerste bloembollen die de kop opsteken. Ook dit is gratis maar ook hiervoor moet wel vooraf inschrijven. Klik hier. (DLD)