De Watergroep en het bedrijf MOSCoop willen op een deel van het wateroppervlak van de Put in Nieuwkapelle drijvende zonnepanelen plaatsen.  Hierdoor kan De Watergroep niet alleen hernieuwbare energie opwekken wat goed is voor het klimaat, daarnaast is dit volgens de initiatiefnemers ook goed voor de biodiversiteit.  Men wil immers hiermee de groei van de blauwalgen, een jaarlijks terugkomend probleem op deze waterplas, sterk verminderen.  Rond dit zonnepanelenproject wordt er in OC Walnes in Woumen een infomarkt georganiseerd op woensdag 19 maart tussen 17 uur en 20 uur.

Reeds in 2022 maakte toenmalig schepen Marc Deprez bekend dat Diksmuide aan De Watergroep groen licht had gegeven om een deel van de Put van Nieuwkapelle te bedekken met zonnepanelen. Nu heeft de watermaatschappij, die eigenaar is van deze vroegere zandwinningsput, opdracht gegeven aan de coöperatie Moscoop om voor deze drijvende zonnepanelen een vergunningsaanvraag in te dienen. Op die manier wil De Watergroep alvast hernieuwbare energie opwekken.
Maar opvallend, dit moet ook zorgen voor een gezondere ecologische balans in, op en rond de plas. Momenteel is volgens Moscoop de ecologische waarde van de plas beperkt, mede door een verstoorde waterkwaliteit.

De panelen zouden moeten helpen dit te verbeteren door de groei van blauwalgen sterk te verminderen. Daarnaast wordt onderzocht hoe aanvullende maatregelen, zoals drijvende groene eilanden en de bevordering van plantengroei, de biodiversiteit verder zouden kunnen versterken.
Dit project is verder ook een coöperatief initiatief waarin particulieren de kans krijgen om bij te dragen en mee te delen in de opbrengsten. Daarbij richt men zich in eerste instantie op de direct betrokken doelgroepen, zodat zij als eerste kunnen deelnemen. Hierbij zullen inwoners van Diksmuide en werknemers van De Watergroep als eerste de kans krijgen om te investeren.
Voor meer informatie en wie zich wil inschrijven : klik hier. (DLD)