Na 20 jaar valt het doek over het jongerenfestival Sunbeam. Dat werd georganiseerd op Zonnestraal aan de vooravond van de zomervakantie, op de laatste schooldag van de Diksmuidse middelbare scholen. Hiermee wilde men voorkomen dat de scholieren na hun laatste examen bleven rondhangen in de binnenstad waar ze soms, na een overvloedig bezoek aan de horeca, zorgden voor overlast. Maar de jongste jaren vielen de bezoekerscijfers van Sunbeam terug, tijd om te bezinnen over iets nieuws voor de Diksmuidse jeugd, zo vond men bij de Diksmuidse jeugddienst. De stekker gaat eruit bij Sunbeam.
Sunbeam startte in 2003 als een jongerenfestival waar de voorbije decennia nog enkele grote namen op het podium verschenen als ’t Hof van Commerce, The Van Jets, Brihang, Kraantje Pappie, Average Rob en vorig jaar nog Eva De Roo. Toen reeds had de jeugddienst, op aangeven van de scholieren zelf, nog met Sunbeam Summerbar, een andere invulling gegeven aan het event met meer beleving en DJ’s. Maar het tij kon blijkbaar niet meer gekeerd worden, de scholieren lieten na de topjaren met zowat 1.300 aanwezigen, steeds meer op hun laatste schooldag domein Zonnestraal links liggen.
Eind vorig jaar heeft de jeugddienst nog een bevraging gedaan bij de scholieren : welke richting moest men uitgaan met Sunbeam? Maar die rondvraag gaf geen duidelijk beeld. Geen Sunbeam of ander jeugdevent in 2025, wel gaat men zich bij de jeugddienst bezinnen met de jongeren over wat 2026 mag brengen.
Volgens burgemeester Koen Coupillie, bevoegd voor jeugd, zal het budget van 20.000 euro gespreid worden over de jaren 2026 en 2027 zodat men alvast in die jaren 30.000 euro zal hebben om een nieuw jeugdevent te organiseren. (DLD)
Foto archief : de laatste Sunbeamaffiche