Het VRT Eén-programma De Droomfabriek heeft de voorbije weken de weg naar Diksmuide gevonden. Op zaterdag 1 maart mochten prestatoren Bart Peeters en Gloria Monserez Woumenaar en kraanlegende Daddy Danny Rollé verwelkomen aan de Reyerslaan en vorige zaterdag was het de beurt aan de Esense Lieve Declercq die na 13 jaar dan toch een waardig afscheid kreeg van haar bus op lijn 41 tussen Diksmuide en Nieuwpoort. Geen twee zonder drie zou men zeggen. Zorgt De Droomfabriek komende zaterdag voor een derde Diksmuidse verrassing?

Danny Rollé is zowat een levende legende in Woumen. Hij is dan ook al vier decennia lang een schakel in het cultureel en feestelijk leven in Woumen. Zo zette hij zich 41 jaar voor de organisatie van de Blankaart en hij was ook de medeoprichter van De Serpenthoekvrienden, het feestcomité van de gelijknamige Woumense wijk. Verder tekende hij ook voor de technische constructie van de slagersreus Antoon van de Oud-leerlingenbond van de Diksmuidse slagersschool en onlangs was er ook nog de redding van de Sint-Aldegondekapel die dreigde te moeten wijken voor een bouwproject. Danny Rollé verplaatste dan maar dit 10 ton wegend gebouw naar de overzijde van de straat. (klik hier)
Maar nadat hij al in 2021 te zien was op TV in het programma Iedereen Beroemd waarin hij met een kraanmachine voetballen in het doel bracht, kwam voor hem op 1 maart de dag die hij nooit meer zal vergeten.

Aan de vooravond van zijn pensioen als kraanmachinest en technisch directeur kreeg hij op TV een mooie uitdaging : met een 2 tonskraan, waarmee hij overigens geen ervaring had, een toren van 139 champagneglazen maken. En met succes want over de hele middag sneuvelden slechts 3 glazen. Voor wie meer beelden wil zien van een hele dag in de Droomfabriek : klik hier.
En ook in Esen blijft De Droomfabriek nazinderen. Want Lieve Declercq mocht na 13 jaar, toen zij haar bus noodgedwongen aan de kant moest laten door een voetbreuk en gezondheidsproblemen, alsnog haar laatste busrit naar Nieuwpoort maken onder begeleiding van Politie Polder. En aan haar huis komt er een extra bushalte, de halte van haar dromen. In haar voortuin in de wijk Het Bedelf staat immers voortaan een gepersonaliseerde halte van lijn 41. Uiteraard is dit geen echte halte want een bus passeert er niet. Maar volgens Lieve is wie er langs komt altijd welgekomen. (DLD)

Foto : Bertrand Vande Ginste