Zaterdagavond 31 januari is Vlaams minister Jo Brouns te gast in OC De Zwaan in Vladslo op de nieuwjaarsreceptie van het plaatselijke Team8600. Volgens Team8600-voorzitter Stefaan David zijn ruimtelijke ordening, landbouw, plattelandsbeleid, waterbeleid en milieu beleidsdomeinen waarvoor zijn partij bevoegd is in Diksmuide. Het is dan ook voor hem belangrijk dat er goede relaties met de bevoegde minister zijn. En de voorbije maanden waren er al heel wat vragen gerezen in Diksmuide waarbij het uitkijken is of de minister zaterdagavond het antwoord zal meebrengen. De deuren van OC De Zwaan gaan open om 18 uur en om 19 uur zijn de toespraken van voorzitter David en minister Brouns voorzien.
Is Vlaams minister Jo Brouns bevoegd voor zowel landbouw als milieu, toch wordt vanuit deze laatste hoek vaak met de meeste argusogen gekeken naar de maatregelen van de minister. Zo was er de normverlaging voor de aanwezigheid van triazolen in het drinkwater, een ministeriële maatregel die reeds door Diksmuids schepen Greet Dever (Team8600) met verve werd verdedigd maar die nog steeds vragen oproept.
Daarnaast zou minister Brouns ook het natuurherstel in Lampernisse bevriezen. In dat komgrondengebied (foto) heeft het Agentschap Natuur en Bos (ANB) nu reeds 110 hectaren aan gras- en hooilanden in bezit die ze gratis laat gebruiken door landbouwers. Deze laatsten moeten zich wel aan afspraken houden rond bemesting en het gebruik van pesticiden.
Volgens Lampernisse-watcher Peter Bossu levert deze werkwijze mooie resultaten op met botanisch rijke percelen en de meeste broedvogels. Maar desondanks zou minister Brouns toch de verdere aankoop van gronden in dit gebied bevriezen. Voor Bossu symboolpolitiek. Voor zijn oproep om dit embargo op aankoop van natuur te stoppen bleef de minister al een jaar lang doof. Het is uitkijken of hij zaterdagavond alsnog een antwoord mee brengt.
En tenslotte is het ook uitkijken naar zijn standpunt rond het stifstofakkoord dat de minister hervormd wil zien, zo gaf hij eerder aan. Belangrijk voor Diksmuide als landbouwgemeente.
Na de toespraken worden de aanwezigen nog getrakteerd op frietjes en een drankje. Of er ook, met een knipoog, een glaasje leidingwater zal aangeboden worden, werd niet meegedeeld. (DLD)
Foto : Mara Bossu


