Op vraag van de 21-jarige Lise Aucoin is de Diksmuidse burgemeester Koen Coupillie een dag lang door zijn stad getrokken in een rolstoel. Lise, die zich dagelijks in een rolstoel verplaatst, wilde de burgemeester uitdagen om een dag lang te ervaren hoe toegankelijk zijn stad is voor een rolstoelgebruiker. Voor Koen Coupillie moet na deze leerrijke ervaring Diksmuide blijven inzetten op een toegankelijke omgeving voor iedereen. En daarin spelen voor hem de ervaringen van inwoners als Lise een belangrijke rol. Hij wil deze praktijkervaring meenemen in toekomstige beslissingen en bij de verdere uitbouw van het beleid rond toegankelijkheid.

Een dag Diksmuide zien vanuit het perspectief van een rolstoelgebruiker maakte niet alleen indruk op de burgemeester, het zorgde ook voor nieuwe inzichten. Het traject startte met het openbaar vervoer en liep verder doorheen het centrum, langs verschillende publieke plekken.
Al snel werd duidelijk dat wat voor veel mensen vanzelfsprekend lijkt, dat niet altijd is. Hellingen die te steil zijn, voetpaden die schuin aflopen en obstakels op het openbaar domein maken het verplaatsen vaak moeilijker dan verwacht.

“Je beleeft de stad helemaal anders vanuit een rolstoel. Zaken waar je als voetganger niet bij stilstaat, worden plots echte drempels. Soms geraak je gewoon niet verder,” klinkt het bij de burgemeester en hij vervolgt “Niet alles kan meteen opgelost worden, maar deze dag toont duidelijk waar het beter kan. Het zijn vaak praktische zaken waar we extra alert voor moeten zijn. Kleine ingrepen blijken vaak een groot verschil te maken: signalisatie die beter geplaatst wordt, aandacht voor toegankelijkheid bij de inrichting van straten en het mee opnemen van toegankelijkheid bij evenementen” (DLD)